Od jakého věku dítě potřebovat prostor

Dětský pokoj – území tepla, světla a pohodlí. Nábytek pro dětský pokoj by měl být funkční, bezpečný, vzduch – čistý, osvětlení – kompletní. Dítě potřebuje osobní prostor – zpočátku se to nehodí do kolébky, a pak na postýlku větší, a konečně, že je nezbytné pořídit si vlastní koupelnou.
Samostatný pokoj pro děti – od jakého věku?

S jakou stejném věku stojí za to poskytnout dítěti samostatný pokoj k pobytu? Pokud s atmosférou, vše je jednoznačně – dětem se líbí loft postel, krásné a funkční předměty interiéru – moderní, s motivy aktuálních postaviček, pak je otázka, pokud jde o čas, ze kterého lze izolovat prostor dětem zůstane otevřený na něj není jediná odpověď.

Někdo tvrdí, že 3-4 roky – je vhodný věk pro to, aby se matce dítě z mateřské . Jiní se domnívají, že podobné změny u dítěte, musí dojít k momentu, kdy on nebo ona začne chodit do školy. Existuje názor, podle kterého děti mohou začít spát odděleně od rodičů asi od jedenácti – dvanácti let. Ve skutečnosti zde, to vše závisí na každé konkrétní dítě. Rozhodnutí o tom, od jakého věku dítě potřebuje vlastní pokoj, stojí za to se spoléhat za prvé, na zdravý rozum, a za druhé – na přání samotného dítěte. Pokud děti nechtějí opustit místnost rodičů v 7 nebo 8 let, není to stojí za to jejich násilím – protože je to pro dítě to může být velkým stresem. Často se vyskytuje i opačná situace – ve stejném věku děti jsou již připraveni žít v samostatné místnosti, ale rodiče nechtějí pustit jejich od sebe.

Takže, podstata problému je v tom, najít zlatou střední cestu – ne urazit dítě, a ne nechat ujít okamžik, kdy dítě osobní prostor začíná být prostě životně nutné – tento bod začíná přibližně ve dvanácti letech.

Reklamy